[x] Zamknij

Sportowa niedziela na Kukawce

2006-04-23

Tego na Kukawce jeszcze nie grali. Mecz piłkarski pomiędzy drużyną juniorów Olimpii Osowa i goszczącymi w Osowej młodymi piłkarzami z Norwegii. Oba zespoły w barwach narodowych, zabrakło tylko odegrania hymnów i flag obu krajów na masztach, by uznać spotkanie za wydarzenie historyczne dla naszej dzielnicy.
      Przed meczem młodzieży odbył się pojedynek reprezentacji piłkarskich Stowarzyszenia Klubu Sportowego Olimpia Osowa i Stowarzyszenia Przyjazna Osowa. Lepsi okazali się goście.
      Wygrali 5:2. Bezlitosnym egzekutorem okazał się jeden z napastników reprezentacji Przyjaznej Osowy, zdobył wszystkie pięć bramek. Jak zwykle przy takich okazjach wynik nie był jednak najważniejszy ale dobra atmosfera, możliwość spotkania się miłośników piłki a także, co było zaskoczeniem - okazja dla niektórych gości do zapoznania się z jedynym pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim w Osowej przy ulicy Myśliborskiej.

PODCAST "NA MECZU"

Główną atrakcją był oczywiście międzynarodowy mecz juniorów. Goście do spotkania podeszli bardzo poważnie. Przeprowadzili wcześniej kilka treningów zostawiając sobie zwiedzanie Gdańska i Sopotu na potem. Była to ich pierwsza wyprawa zagraniczna i zależało im na pozostawieniu dobrego wrażenia.
      I trzeba przyznać, że należy się młodym Norwegom szacunek za sportową ambicję, piłkarskie umiejętności i walkę do ostatniego gwizdka. Juniorzy Olimpii nie potraktowali Norwegów zbyt gościnnie, wygrali 4:0, choć wynik nie w pełni oddaje przebieg spotkania. Przez długi czas toczył się wyrównany pojedynek, potem prowadziliśmy 1:0 ale Norwegowie przeprowadzali groźne ataki, które mogły przynieść wyrównanie. Dopiero ostatnie minuty dały Olimpii okazje do tak korzystnego rezultatu spotkania.

Zobacz galerię:
      MECZ Z NORWEGAMI

Po meczu organiztorzy zaprosili drużynę Nittedall na poczęstunek. Kierownik drużyny, pani Monica Cyren Bory opowiadała o historii klubu z Nittedal, miejscowości w pobliżu Oslo. Klub powstał w 1916 roku. Do Osowej młodzi piłkarze trafili dzięki działalności biznesowej w Polsce brata pani Bory. Ze spotkania byli bardzo zadowoleni, wynikiem pojedynku niestety rozczarowani. Podobała się im atmosfera spotkania, oprawa meczu, pytali, czy tak jest tutaj co tydzień. Postanowiono podtrzymać wzajemne kontakty, być może w przyszłości będzie okazja do rewanżu.
      Przy okazji dla kibiców Olimpii informacja. Juniorzy Olimpii w sobotę zremisowali po bardzo ciężkim meczu w Łęczycach 2:2.
      Do przerwy przegrywali 0:2. Po przerwie pokzazali jednak lwi pazur i mieli szansę na zwycięstwo.
      Niestety kolejnej porażki 0:2 doznali w niedzielę goszczący w Wejherowie seniorzy Olimpii w Osowej. Następne spotkanie będzie w tej sytuacji decydujące dla dalszych losów Olimpii w V lidze. Życzymy powodzenia!