[x] Zamknij

„WIELKI BIEG DZIURAWYMI ULICAMI OSOWEJ”

Darek Milczyński, 2006-06-26

W dniu 24.06.2006 odbył się po raz trzeci „Wielki Bieg Dziurawymi Ulicami Osowej”, przeprowadzony w ramach „Osowiada 2006”, przez Stowarzyszenie K.S. Olimpia Osowa.
      Bieg odbył się wzdłuż ulicy Wodnika na dystansie około 2000 metrów. W biegu uczestniczyło 30 osób, 5 dziewczyn i 24 chłopców (w tym kilku starszych).
      Uczestników podzielono oraz sklasyfikowano w trzech grupach :
      - Dziewczęta
      - Chłopcy młodsi ( rocznik powyżej 1990)
      - Chłopcy starsi ( rocznik do 1990)

Pierwsze miejsce w biegu zajął pan Piotr Żebrowski z Wejherowa z czasem 5 minut 24 sekundy. Drugie miejsce z czasem 5:32 zajął pan Tomasz Łukasiewicz, na trzecim miejscu bieg zakończył pan Tomasz Górny z czasem 5:56. Taka była też klasyfikacja w grupie „ Chłopców starszych”.

W grupie „Dziewcząt” pierwsze miejsce zajęła pani Izabela Strzyż z czasem 6:51. Drugie miejsce pani Agnieszka Polańska z czasem 6:52, trzecie pani Marta Łukaszewicz z czasem 7:25.

W grupie „Chłopcy młodsi” pierwsze miejsce zajął Jakub Stępniak z czasem 6:21. Drugie miejsce zajął Michał Ellwardt z czasem 6:52 a na trzecim miejscu bieg zakończył Piotr Hallmann z czasem 6:54.

30. Artur Nowicki – wycofał się w czasie biegu

Najstarszym zawodnikiem biegu był pan Edmund Felchner, najmłodszym był Artur Nowicki.

Żaden z uczestników nie doznał żadnego urazu (pomimo tragicznego stanu „bieżni” ), jedynie pan Marek Kowalski miał małą kontuzję podczas rozgrzewki, mimo to wystartował w biegu i zajął ostatecznie 19 miejsce.

Nie po raz pierwszy mamy nadzieję, że również nie po raz ostatni Olimpia Osowa dziękuje za ogromną pomoc panu Mieczysławowi Czajkowskiemu, który w każdą imprezę, organizowaną przez nasz klub, wkłada bardzo dużo pracy. Jednocześnie przepraszamy za pewne niedociągnięcia, niestety nie było z nami w tym roku pana Leszka Stępniaka, który do tej pory organizował ten bieg w sposób perfekcyjny, obiecujemy jednak, że w przyszłym roku zostanie on zorganizowany dużo lepiej.