[x] Zamknij

Czy zdobędą ósme złoto?

Piotr Ludwichowski, 2018-03-24

KOLEJNY FINAŁ SENIOREK!!!

INTERPLASTIC Olimpia Osowa stanie przed szansą zdobycia kolejnego złota Mistrzostw Polski seniorek!
      W sezonie zasadniczym ponieśliśmy tylko jedną porażkę z Jedynką Trzebiatów. Pozostałe spotkania rozstrzygnęliśmy na swoją korzyć zdobywając aż 87 bramek, przy 32 straconych.

W pierwszej fazie play off pewnie pokonaliśmy LUCE Bielsko Biała 28 – 0 i 39 – 0. W półfinale czekała nas dużo trudniejsza przeprawa. Pojedynek z pierwszym zespołem MMKS Podhale Nowy Targ został okrzyknięty przedwczesnym finałem i rewanżem za poprzedni sezon, kiedy nasze zespoły zmierzyły się w SuperFinale w meczu o złoto. Od tego czasu w obu drużynach zaszło sporo zmian. U rywalek kilka zawodniczek przeniosło się do drugiej drużyny MMKS. W zamian przyszło pięć dziewczyn z Krakowa, które bardzo podniosły poziom sportowy nowej ekipy. Już w ćwierćfinale nowotarżanki pokonały brązowe medalistki poprzednich rozgrywek SUS Travel Jedynkę Trzebiatów. To na pewno dodało im skrzydeł i wiary we własne umiejętności.

Z kolei w naszej drużynie kontuzji uległa Malwina Zagórska, Maja Stenka wyjechała do Szwecji, Mariola Szarmach i Irena Mroch zakończyły karierę, zaś Ala Stój postawiła na lekką atletykę. Do Olimpii po dwóch latach przerwy wróciła Weronika Noga, która pokazała, że nie tylko świetnie broni, ale z dużym powodzeniem wspiera koleżanki z ataku! W punktacji kanadyjskiej zdobyła już 18 punktów, co jest jej rekordem życiowym. Do drużyny dołączyły również Ania Szychta (kontuzja) i Paula Szpilman Malicka (macierzyństwo) oraz kolejne uzdolnione juniorki starsze, które już niebawem wyjadą na Mistrzostwa Świata, gdzie mamy nadzieję powalczą o jak najwyższe miejsce. W zespole jest bardzo duża konkurencja i co warte podkreślenia w Olimpii nie ma typowego lidera. Nie widać na boisku różnicy pomiędzy pierwszą i drugą piątką, a każda wchodząca z ławki zawodniczka daje drużynie duże wsparcie. We wczorajszym pojedynku aż 9 zawodniczek zdobyło punkty!

Wracając do wieczornego spotkania, to warto podkreślić fantastyczną atmosferę, jaką stworzyli kibice! To było coś niesamowitego! Można śmiało powiedzieć, że mamy najlepszych i najliczniejszych kibiców w Polsce. Od pierwszej do ostatniej minuty wspierali nas gorącym dopingiem. Sama oprawa meczu przypominała niedawny SuperFinał, który rozgrywany był w Gdańsku. Tak, to już minął rok czasu od tamtych wspaniałych chwil.

Góralki nad morze przyjechały z nadzieją walki o zwycięstwo. To było widać już od początkowych chwil spotkania. Pełna koncentracja i walka o każdą piłkę. To był zupełnie inny mecz i inna drużyna niż w pierwszym spotkaniu w Nowym Targu. Pomimo szybkiego wyjścia na prowadzenie po strzale Laury Łąckiej rywalki nie dawały za wygraną. Do remisu doprowadziła Katarzyna Rogala. Kolejna bramka dla Olimpii to popis Hani Samson, która idealnie wyłożyła piłkę Ani Raczkowskiej, która ładnym strzałem pokonała świetnie dysponowaną tego dnia bramkarkę gości. Trzecia bramka to zasługa Weroniki Grądzkiej, która idealnie wyłożyła piłkę do Laury Łąckiej. Po pierwszej tercji wynik 3-1 dla nas. Druga odsłona była najbardziej wyrównana w całym spotkaniu. Rywalki nie mając nic do stracenia zdecydowanie ruszyły do ataku. Tylko dzięki wspaniałej postawie naszych bramkarek nie straciliśmy kolejnych goli. Czwartą bramkę dla Olimpii zdobyła Martyna Sumisławska! Było to prawdziwe wejście smoka. Martyna zdobyła gola kilka sekund po wejściu na boisko! Wydawało się, że teraz już pójdzie z górki. Niestety po minucie rywalki doskakują na 4-2. Minęły dwie minuty i pięknym strzałem popisała się Hania Samson, ponownie wyprowadzając nas na trzy bramkowe prowadzenie. Znowu wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą, ale to jest unihokej i nie można być niczego pewnym dopóki się nie skończy. Rywalki w ciągu minuty zdobyły dwie bramki i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 5-4! Na całe szczęście pod koniec drugiej tercji zadaliśmy dwa ciosy (Laura Łącka i Julia Jurkowska) i do szatni schodziliśmy z prowadzeniem 7-4. W ostatnich 20 minutach stopniowo powiększaliśmy swoją przewagę. Zaczęło się od pięknego uderzenia Weroniki Grądzkiej w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Klaudię Jachymiak. Od tego czasu zaczęliśmy przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku i pomimo ogromnej determinacji przyjezdnych zdobywaliśmy kolejne bramki.
      Ostatecznie pokonaliśmy MMKS Podhale Nowy Targ 12 – 5 a całą rywalizację wygraliśmy 2-0 i to my staniemy przed szansą zdobycia kolejnego złota.

Na koniec chcieliśmy bardzo podziękować naszym wspaniałym kibicom za cudowny doping. Osobne podziękowania należą się Karolinie Littwin, Marioli Szarmach, Marcinowi Rudzińskiemu, Bożenie Szwabowicz i cheerleaderkom ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku.
      Również cieszymy się z owocnej współpracy z naszymi sponsorami, MOTOR CENTRUM w Gdańsku oraz #tranquinipositivelyrelaxed.
      Każdy kibic mógł z bliska obejrzeć najnowsze samochody marki Opel oraz otrzymał w prezencie pyszny napój.

INTERPLASTIC Olimpia Osowa:
      Dominika Marzec, Patrycja Bernacka
      Julia Jurkowska, Oliwia Ryszewska, Jagoda Wieczorek, Weronika Noga, Kasia Pawłowska, Wiktoria Targońska
      Hania Samson, Karolina Damps, Ania Raczkowska, Weronika Grądzka, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Martyna Sumisławska, Paula Szpilman Malicka, Ewelina Nowaczyk, Ania Szychta, Eliza Zakrzewska.
      Trenerzy Paweł Ludwichowski i Bogdan Zajdziński

--->wszystkie zdjęcia

Tegoroczny Super Finał odbędzie się 21 kwietnia w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej. Mecz o I miejsce Salming Ekstraligi Kobiet zaplanowany jest na godz. 17:00. Bilety są już w sprzedaży --->informacja o biletach.