[x] Zamknij

Marzena Jeżowska i Eugeniusz Kalski zwycięzcami w Nordic Walking

2018-06-09

V Misrzostwa Osowy w Nordic Walking za nami! Pogoda dopisała naszym Uczestnikom startującym w bardzo małym, ale jakże przyjemnym gronie :) Jak co roku spotkaliśmy się na terenie Nadleśnictwa Gdańsk, a trasy wyznaczone były leśnymi drogami.

Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie - do lat 15, Open Kobiety i Mężczyźni, kórzy pokonali, kolejno, ok. 3 km, ok. 6 km i ok. 9 km.
      "Rodzynka" Agata Taczalska pokonała dystans w czasie 25:14 min w kategorii do lat 15.

Najwięcej chętnych było kobiet w kwiecie wieku, które dzielnie poradziły sobie z ciężkim, ciepłym powietrzem na dystansie 6 kilometrów. Na tym dystansie nie miała sobie równych Marzena Jeżowska, drugie miejsce przypieczętowała Renata Taczalska, trzecie przypadło Ewie Dąbrowskiej.

Lidia Niedziałek 1:06:00

Na starcie 9-cio kilometrowego dystansu stanęło dwóch Dżentelmenów. Na tym dystansie brylował 72-letni Eugeniusz Kalski, który pokonał trasę w 1 godzinę i 15 minut, drugi na mecie uplasował się Piotr Dąbrowski w czasie 1 godziny i 22 minut.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Gdańsk za użyczenie terenu i mediom osowa.com i osowa24.pl za wsparcie i --->zdjęcia.