[x] Zamknij

Dwa pewne zwycięstwa!

Piotr Ludwichowski, 2018-10-15

Dwa pewne zwycięstwa odniosły nasze zawodniczki nad Jedynką Trzebiatów. Mecze z tym przeciwnikiem zawsze dostarczają dodatkowych emocji. Śmiało można je nazwać Derbami Północy, gdzie każdy chce pokazać swoją wyższość. W poprzednim sezonie nasze rywalki sprawiły sporą niespodziankę, wygrywając w Gdańsku, grając w bardzo okrojonym składzie. W dodatku była to jedyna porażka Olimpii w sezonie!

Tym razem nasza drużyna nie zlekceważyła rywalek i bardzo poważnie podeszła do rywalizacji z Trzebiatowem.
      Sobotni pojedynek zaczął się dla nas fatalnie. Jedna z pierwszych akcji rywalek zakończyła się stratą gola. Staraliśmy się szybko odrobić straty, ale pomimo naprawdę dobrej gry nic nie chciało wpaść do bramki strzeżonej przez Wiktorię Tomczyk. W 8 minucie mieliśmy doskonałą sytuację na doprowadzenie do remisu, ale Weronika Grądzka nie wykorzystała rzutu karnego. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej tercji bramkę na 1-1 zdobyła Kasia Pawłowska. Druga odsłona zaczęła się od gola Mai Stenki i wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Niestety popełniliśmy fatalny błąd w obronie i rywalki za sprawą Uli Szabłowskiej doprowadziły do wyrównania. Podczas tej akcji kontuzji kolana uległa zdobywczyni bramki. Życzymy Uli szybkiego powrotu do zdrowia!!! Trzymaj się, Ula :-).

Od połowy meczu zaczęła się rysować coraz większa przewaga naszej drużyny, która grała bardzo szybko i zespołowo, raz po raz zagrażając Wiktorii Tomczyk. Trzeba dodać, że świetną zmianę dała Ania Raczkowska. Jeszcze w drugiej tercji zdobyliśmy trzy gole i na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 5-2. Ostatnia część spotkania to popis Olimpii. Dołożyliśmy pięć bramek, tracąc tylko jedną. Ostatecznie bardzo wysoko pokonaliśmy Trzebiatów 10-3, choć do polowy spotkania utrzymywał się remis 2-2.

Niedzielny rewanż był również dla nas udany. Pokonaliśmy Trzebiatów 6-3. Po 15 minutach wygrywaliśmy już 3-0 i wydawało się, że zmierzamy po pewne trzy punkty. Nic z tych rzeczy. Przeciwniczki pewnie wykorzystały dwa nasze błędy i zrobiło się już tylko 3-2. Gdy w 30 minucie rzut karny wykorzystała Maja Stenka, poczuliśmy dużą ulgę. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, ale mieliśmy ogromny problem z pokonaniem fantastycznie broniącej Tomczyk, która obroniła aż 28 strzałów w całym meczu! Na szczęście znaleźliśmy receptę na jej pokonanie za sprawą Karoliny Damps i Kasi Pawłowskiej. Ostatecznie wygraliśmy 6-3, umacniając się na pozycji lidera w grupie A. Nasza drużyna zagrała dwa bardzo dobre spotkania z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Cieszą kolejne punkty oraz dobra, zespołowa gra!

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym kibicom za fantastyczny doping!!!
      W sobotnim spotkaniu najlepszą zawodniczką została Oliwia Ryszewska zaś w niedzielnym - Weronika Grądzka. Gratulujemy!!!