W czasie długiego weekendu, od soboty, 29 kwietnia, do środy, 3 maja, komunikacja miejska będzie funkcjonować według zmienionych zasad. We wtorek, 2 maja, zgodnie z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, tramwaje i autobusy będą kursować jak w sobotę. Część linii będzie funkcjonować według specjalnych rozkładów, które uwzględniają dodatkowe kursy do miejsc pracy.
Szczegóły dotyczące weekendu majowego:
W sobotę, 29 kwietnia będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy.
W niedzielę 30 kwietnia, poniedziałek i środę, 1 i 3 maja będą obowiązywać niedzielne/świąteczne rozkłady jazdy.
We wtorek, 2 maja ze względu na brak zajęć w szkołach i mniejsze zapotrzebowanie na komunikację miejską, obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy z opisanymi poniżej wyjątkami:
W sobotę, 29 kwietnia będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian.
W niedzielę, 30 kwietnia będą obowiązywać niedzielne/świąteczne rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian.
W poniedziałek 1 maja i środę 3 maja, obowiązują niedzielne/świąteczne rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian.
We wtorek, 2 maja będą obowiązywać sobotnie rozkłady jady. Dodatkowo, na stałej trasie, zostanie uruchomiona linia 7. Tramwaje tej linii, w godzinach szczytu, pojadą z częstotliwością co około 20 minut.
W sobotę, 29 kwietnia uruchomione zostaną autobusowe linie sezonowe 606, 612, 622 i 658.
Autobusy będą jeździć na trasie Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Okopowa - Podwale Przedmiejskie - Elbląska - Mjr. H. Sucharskiego - Westerplatte, zatrzymując się jedynie na przystankach: Wały Piastowskie, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Ku Ujściu, Przystań Żeglugi, Westerplatte.
W dni powszednie linia funkcjonować będzie w godz. 9.00–14.30. Wraz z autobusami linii 106 i 138 częstotliwość kursowania wyniesie co 20 minut.
W soboty, niedziele i święta autobusy linii 606 będą jeździć w godz. 10.30–18.30, co około pół godziny.
Linia funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00–19.00.
Autobus z przyczepą, przystosowany do przewozu rowerów, będzie jeździć na trasie Śródmieście SKM – Podwale Przedmiejskie – Elbląska – Przejazdowo (Główna) – Wiślinka (Sobieszewska) – Turystyczna – Sobieszewo.
Odjazdy ze Śródmieścia SKM:
Odjazdy z Sobieszewa:
Autobus będzie zatrzymywał się jedynie na trzech przystankach: Śródmieście SKM, Brama Żuławska i Sobieszewo. Przewóz rowerów będzie bezpłatny. W autobusie można przetransportować 8 rowerów i dodatkowo 20 na przyczepce.
Autobusy kursować będą na trasie Oliwa - Obrońców Westerplatte - Polanki (powrót Opata J. Rybińskiego) - Spacerowa - Karwieńska - Oliwa ZOO.
W dni powszednie autobusy będą jeździć w godz. 08.40-15.00, co 20 minut.
W soboty, niedziele i święta w godz. 9.00-19.30, również co 20 minut.
Przypominamy, że do ZOO można dojechać także wybranymi kursami linii 179.
Przystosowany do przewozu rowerów autobus będzie jeździć na trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu.
Linia funkcjonować będzie tylko w weekendy w godz. 10.00-20.00. Autobusy kursować będą co 20 minut.
Na wszystkich liniach obowiązywać będzie taryfa zwykła, a przewóz rowerów jest bezpłatny.