[x] Zamknij

Olimpia niczym Serbia

2003-11-18

Tytuł wynika z takiego samego wyniku jakim skończyły się oba mecze - 3:4. Możnaby też szukać pewnych podobieństw w przebiegu gry ale lepiej nie drążyć tematu. Najlepiej byłoby zakończyć całą sprawę stwierdzeniem: ech, szkoda gadać!

A jednak trzeba powiedzieć, że w meczu z Handy w ostatnią sobotę widzieliśmy całą Olimpię z wszystkimi słabościami i kilkoma momentami dobrej gry, które na ogół wystarczały by wygrać mecz. Tym razem przeciwnik zagrał konsenkwentnie do końca i wylał na głowy naszych piłkarzy kubeł zimnej wody.

Olimpia zagrała manierycznie, na piaszczystym boisku wyszły braki kondycyjne. Graliśmy wolno, niedokładnie, bez polotu, walki i zmiany rytmu gry. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:1 i widać było, że piłkarze bardziej myślą o przerwie, niż o zmianie wyniku.

Po przerwie zobaczyliśmy inną drużynę, która zagrała szybszą nowocześniejszą piłkę i w efekcie w ciągu dziesięciu minut objęła prowadzenie 2:1. Szczególnie druga bramka zdobyta przez Pawła Dziekonia mogła się podobać. Niestety potem zaczęła się kopanina, niepotrzebne faule i dyskusje z sędzią, żółte kartki i rzut karny, który wspaniale wybronił nasz bramkarz Marek Woźniak. Cóż z tego, po kilku minutach musiał wyciągać piłkę z siatki, po kilku następnych jeszcze raz.

W końcówce Olimpia poderwała się i Paweł Dziekoń zdobył jeszcze jedną bramkę. Handy wygrało zasłużenie a nasza drużyna spadła na trzecie miejsce. Po meczu w hotelu OPO na terenie AWF odbyło się spotkanie Zarządu Klubu z zawodnikami z okazji zakończenia rundy jesiennej. Powiedzieliśmy sobie na nim kilka gorzkich słów prawdy. Naszym zasadniczym celem sportowym jest awans do V ligi. Na wiosnę nie możemy sobie pozwolić na odpuszczenie takiego meczu jak z Handy. Zawodnicy muszą mieć świadomość, że bez solidnie przepracowanej zimy nie mają szans na awans.

Na koniec przypomnijmy wyniki uzyskane przez zespół w rundzie jesiennej.

1. Olimpia Osowa - Jantar Sopot 3:0
      Bramki: 31min. Łukasz Dempc, 45 i 55 min. Piotr Wasilewski.
      2. Atlas Goręczyno - Olimpia Osowa 2:1
      Bramki: 4 min. Gospodarze, 62 min. Przemysław Kaczor, 76 min. Gospodarze.
      3. Olimpia Osowa - Mosir Czarni II Pruszcz Gdański 3:0 (walkower).
      4. Olimpia Osowa - KS Królewski 2:1
      Bramki: 13 i 29 min. Łukasz Dempc, 27 min. Goście.
      5. GTS Rusocin - Olimpia Osowa 0:2
      Bramki: 41min. Paweł Dziekoń, 83 min. Piotr Wasilewski.
      6. Olimpia Osowa - Wisła Długie Pole 1:1
      Bramki: 25 min: Goście, 35 min: Wasilewski Piotr.
      7. Czarni Przemysław - Olimpia Osowa 0:1
      Bramki: 83 min. Paweł Czajkowski.
      8. Olimpia Osowa - Fosfory Wyślinka 3:5
      Bramki: 17 min. Krzysztof Sojka, 23min. Goście, 60 min. Łukasz Dempc, 65min. Ryszard Milewski (samobój), 73 min. Rafał Szumlas, 78 min. Goście, 82min. Ryszard Milewski (samobój), 88 min. Ryszard Milewski (samobój).
      9. GTS Goszyn - Olimpia Osowa 1:2
      Bramki: 10 min. Gospodarze, 16 min. Dariusz Dudkiewicz, 27 min. Łukasz Dempc.
      10. Olimpia Osowa - Champion Gdańsk 1:1
      Bramki: 28 min. Łukasz Dempc, 42 min. Goście.
      11. Wisła Steblewo - Olimpia Osowa 1:2
      Bramki: 58 min. Piotr Haberka, 83 min. Łukasz Dempc, 85 min. Gospodarze.
      12. Olimpia Osowa - Dragon Bojano 3:0
      Bramki: 17 i 55 min. Piotr Wasilewski, 75 min. Łukasz Dempc.
      13. Handy Gdańsk - Olimpia Osowa 4:3
      Bramki: 15min. Gospodarze, 50 i 86 min. Paweł Dziekoń, 58 min. Łukasz Dempc, 65, 77, 81 min. Gospodarze.